Apšiltinimas

Jei perkate namelį pastoviam gyvenimui Lietuvoje ir norite komfortiškos buities-jį patartina apšiltinti.( Daugiau informacijos apie namelio pasirinkimą ir pirkimą rasite paspaudę čia.)

Šiltinimo metu mes dedame:

  • Šešių kamerų langus su selektyviniu dvigubu stiklo paketu (galimas variantas-trigubas stiklo paketas)
  • 35 cm akmens vatos stogo kraige
  • 10 cm polistireno sienose
  • 10 cm polistireno grindyse
  • Vėjo izoliaciją
  • Apkalame pagal Jūsų pageidavimą (plastikinės arba medinės dailylentės)
  • Stogas-skarda, bituminė danga arba šiferis (pagal pageidavimą)
  • Lietvamzdžiai

Atminkite: namuko šilumos laidumas priklauso ne nuo sienų storio o nuo gero sandarumo.

PRELIMINARI tokio apšiltinimo medžiagų kaina- 4000-5500 EUR.

Apšiltinimo darbus galite atlikti ir patys, tai tikrai nėra sudėtinga. Visą informaciją apie apšiltinimo procesą mes Jums suteiksime. Žinoma, jei pageidaujate, viską galime atlikti ir mes. Šiuo atveju darbų kaina derinama atskirai.

Atnaujinta 2018-2019m: Naujesni ir brangesni namelių variantai jau tinkami ir mūsų klimatui. Jie turi keliais centimetrais pastorintas sienas, (kai kurie net iki dešimties centimetrų), penkių-dešimties centimetrų vatos sluoksnį grindyse, papildomus penkis-dešimt centimetrų vatos stoge. Langai šiuose nameliuose plastikiniai su stiklopaketais, ženkliai kokybiškesni nei buvo prieš dešimtmetį. Šildomi arba centriniu radiatoriniu arba centriniu karšto oro srauto padavimo šildymu. Abu variantai kokybiški ir savo funkciją atlieka gerai. (2018-2019m. klientai pradėjo pirkti daugiau žieminių variantų nei vasarinių (tam įtakos turėjo truputį sumažėjusi žieminių namelių kaina UK bei padidėjęs bankinių paskolų Lietuvoje išdavimas, nes žmonės renkasi sumokėti truputį daugiau, bet gauti ženkliai kokybiškesnį produktą. Automatiškai aš gaunu daugiau atsiliepimų iš klientų, ir visi teigia, kad dujinis šildymas su karšto oro srautu yra geresnis dėl savo papildomos funkcijos-didesnio oro išdžiovinimo, kas normaliame name nepageidaujama, bet nameliui su plonesnėmis sienomis yra pats tas.) Dujų sunaudojimas tokiame namelyje kinta tarp keturių-aštuonių balionų per mėnesį šaltuoju metų laiku, pinigine išraiška-80-150 eurų mėnesiui. Tai vėlgi nėra 100 proc. visiems tinkanti informacija, nes vieni žmonės mėgsta +28C, kitiems ir +20C per daug.

VASARINIS AR ŽIEMINIS VARIANTAS? Svarbiausias klausimas klientui, ieškančiam namelio nuolatiniam gyvenimui 🙂 Išdėstysiu argumentus už ir prieš.

1. Vasarinis namelis + apšiltinimas. Pliusai-a.) galite pasidaryti storesnes sienas beigi grindis (5cm originali siena + 10cm papildomas apšiltinimas+10cm putų polistirolio grindyse). b.) galite susistatyti 48mm trigubą stiklo paketą su 10cm storio plastiku. c.) Pastačius šilumos siurblį oras-oras turėsite šiltą namelį, gražiai derantį prie aplinkos. Minusai: a.) Vasariniai variantai visada bus prastesnės komplektacijos ir labiau nugyventi, nes tai beveik kiekvienu atveju bus “nuominis“, t.y. gana nudrengtas namelis. b.) Šiuo metu, 2019m. rudenį, beveik neįmanoma rasti meistrų, kurie tai padarytų kokybiškai ir teisingai. Tie, kurie skelbiasi internete, prašo apie 10.000 eurų su medžiagomis ir darbu(medžiagų bei langų kaina su nuolaidomis apie 4500-5500 eurų), kas, sudėjus su tvarkingo vasarinio namelio kaina pas mane, sudarys 16-18000 eurų! Man tai neatrodo protingas sprendimas, tada geriau imti anglišką žieminį variantą ir statyti oras-oras šilumos siurblį kaip papildomą šilumos šaltinį. Tie, kas galvoja apsišiltinti namelį patys, paskaičiuokite, kad sugaišite bent mėnesį laiko, per kurį negalėsite dirbti savo kasdienio darbo ir gauti už tai atlygio. Aišku, sakysite, kad pasidarysiu savaitgaliais ir po darbo, bet praleisto laiko su šeima  nesusigrąžinsi 🙂 Bet čia mano asmeninė nuomonė 🙂

2. Angliškas žieminis variantas+oro siurblys. Pirmiausia noriu pasidalinti rasta informacija: vidutinė sausio mėn. temperatūra UK yra nuo+2C iki +7C, Lietuvoje nuo +1.5 iki -4C(meteo.lt duomenys už 1981-2019m), taigi santykinis skirtumas tik apie 5 laipsnius, kas nėra tragiškai daug. Aišku, nekalbu apie ekstremalius atvejus, bet kiek tų dienų virš -10C būna, patys žinote. Be to, kuo toliau, tuo atsiranda didesnis kokybiškesnių angliškų žieminių namelių pasirinkimas, kai kurie originaliai su 8-10cm storio sienomis, tikrai geri variantai. Taigi: a.) pliusai: tikrai geresnė surinkimo kokybė ir aukštesnė klasė, geresnis  išorės bei vidaus dizainas. . b.)Jau yra sumontuotos centrinio šildymo sistemos su radiatoriais arba pučiamu karštu oru. c.) dažniausiai tai aukšti nameliai su 2.4m lubom kaip standartu, t.y. atrodantys kaip butas ar namas iš vidaus. b.) Minusai: reikalingas papildomas grindų apšiltinimas iš išorės 10cm putų polistiroliu (kaina apie  400 eurų, mes padarome), reikalingas papildomas šilumos šaltinis -rekomenduoju šilumos siurblius oras-oras(kaina 400-650 eurų), gaunasi veik dukart pigiau nei dujos, o ir patogumas žymiai didesnis + naudojant šilumos siurblį, vyksta ir papildomas oro džiovinimas, kas yra labai gerai namelyje su plonesnėm sienom, nei namo. 

VASARINIS AR ŽIEMINIS-IŠVADOS:  KAINA+IŠLAIKYMO SĄNAUDOS+KITA:

Vasarinis-5500/7500-namelio kaina+5500/10000-šiltinimas+ 600-šilumos siurblys; viso 11-18000 eurų/mažesni išlaikymo kaštai/ne toks gražus kaip žieminukas/rūpestis dėl teisingo apšiltinimo

Žieminis-7500/16000-namelio kaina + 600-šilumos siurblys; viso 8000-16000 eurų/truputį didesni išlaikymo kaštai/gražesnis už vasarinį/nereikia rūpintis dėl apšiltinimo ir kt. 

Vienu žodžiu-turite nuspręsti patys 🙂

DĖL APSAUGOS NUO SAULĖS IR KARŠČIO-kiek namelį bešiltinsite ar pirksite žieminį variantą ir jei namelis stovės tiesioginiuose saulės spinduliuose, šios problemos neišspręsite. Vienintelis ir pigiausias  sprendimas yra tai, ką daro Italijoje su šiais nameliais: pastatyti namelį į tokį savotišką “garažą“-virš namelio padaryti vienašlaitį stogą, be jokių pašiltinimų ar sujungimo su nameliu. Labai puikiai dera kartu su nedidele terasa priekyje, stogo pratęsimas tampa ir terasos stogu. Šį variantą teko matyti pritaikytą Italijoje tokiems patiems nameliams, lauke plius keturiasdešimt, o namelyje apie dvidešimt du-trys laipsniai.

Dėl išsamesnės informacijos skambinkite mob. tel: 8 64 11 02 02 arba rašykite mums į info@caravan.lt